top of page
Screenshot_20200503-135728_Gallery.jpg

BAZÉN S PŘELIVOVÝM LEMEM

U bazénu s přelivovým lemem je kolem obvodu bazénu nainstalován přelivový kanálek. Tímto kanálkem je odváděna voda do akumulační nádoby, odkud dále putuje do filtračního systému. Bazén s tímto provedením působí oproti skimmerové variantě luxusnějším dojmem, nicméně je jeho pořizovací cena vyšší než u předchozí varianty. Toto je způsobeno vyšší pracností při výrobě a náročnějším způsobem úpravy vody. 

JAKÉ JSOU TEDY VÝHODY BAZÉNU S PŘELIVOVÝM LEMEM?

Bazén s přelivovým lemem je především určen pro lidi se smyslem pro detail. Koupání v takovémto bazénu otevírá úplně nový rozměr relaxace na vaší zahradě. Hladina vody je totiž zároveň s hranou bazénu, takže působí otevřeným dojmem. Při koupání se navíc vlny neodráží od stěny bazénu, ale jsou odváděny přelivovým lemem.Tyto věci společně utváří pocit otevřené vodní hladiny tak jak jsme na ni zvyklí u moře nebo

v přírodních jezírcích. 

Další velkou výhodou je, že případné nečistoty, které spadnou kamkoliv na hladinou jsou ihned odváděny do filtračního systému bazénu. U skimmerového bazénu plavou tyto nečistoty na hladině, dokud se nedostanou k lapači skimmeru a poté jsou následně odvedeny do filtrace. 

bottom of page